جستجو ورود به سايت    ثبت نام كاربر
    
خبرنامه مرداد ماه 89
نوشته شده توسط Rozbeh Etemad در1389/08/19 03:34:46 ب.ظ
تعداد بازدید: 730


خبرنـــــــــــــامه

انجمن صنايع همگن غذايي و داروئي

مازندران -مرداد 1389

خبر1- مجمع عمومی عادی انجمن برگزار شد.

مجمع عمومی عادی انجمن صنایع همگن غذائی و داروئی مازندران در تاریخ 3/5/89 برگزار شد. در این جلسه ابتدا گزارش عملکرد انجمن توسط رئیس و گزارش مالی انجمن توسط خزانه دار و بازرس انجمن قرائت شد. در پایان مجمع با تشکیل هیئت رئیسه انتخابات بازرسین انجمن برگزار گردید که آقای محمدرضا ابونیا از شرکت راز دریا بعنوان بازرس اصلی وآقای امانی از شرکت قندیل مازندران بعنوان بازرس علی البدل به مدت یکسال انتخاب شدند. همچنین با اجماع نظر حاضرین در مجمع روزنامه اقتصاد پویا بعنوان روزنامه رسمی انجمن جهت درج آگهی ها و اعلامیه های انجمن انتخاب گردید.

خبر2-حضور انجمن در سمینار آموزشی - تحلیلی اجرای صحیح استانداردها در خصوص تولید و عرضۀ فرآوردۀ همبرگر

سمینار آموزشی - تحلیلی اجرای صحیح استانداردها در خصوص تولید و عرضۀ فرآوردۀ همبرگر با حضور مسئولین و نمایندگان دستگاههای نظارتی استان و جمع کثیری از کارشناسان این صنعت در تاریخ 12/5/89 در محل ادارۀ کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران تشکیل شد. برنامه های این سمینار که نمایندگان انجمن نیز در آن حضور داشتند در دو بخش ارائه گردید. دربخش اول الزامات و شرايط كلي واحدهاي توليدي مخصوصا همبرگر براساس استاندارد هاي قابل قبول، توسط نمایند گان اداره استاندارد مرور شد. همچنین دکتر خاتمی به نمایندگی از انجمن غذایی و دارویی مازندران به برخی چالشهای کیفی صنعت همبرگر استان از جمله کیفیت بسیار نامطلوب برخی رقبای خارج استانی و تاثیر آن در رقابت اقتصادی و کیفیت تولیدات استان،وجود پاره ای صنایع غیر متعهد در استان و نیز نقش تشکلهای غیر دولتی در توسعه کیفی محصولات غذایی اشاراتی داشت. در بخش دوم نیز پاسخگويي به سوالات مدعوين توسط نمايندگان دستگاه هاي نظارتي (نماينده اداره استاندارد: مهندس حجازيان ،نماينده اداره نظارت: مهندس قنبري ونماينده دامپزشكي : دکتر طاهرنژاد) انجام شد. از مهمترین سوالهای مطرح شده موضوع تولید و استفاده از خمیر مرغ در فرآوردهای تولیدی گوشتی به خصوص سوسیس و کالباس بود که با پاسخ روشنی از سوی نماینده اداره نظارت و اداره دامپزشکی  مواجه نشد.

خبر3- برگزاری جلسات کمیته کیفیت صنایع غذایی استان در خصوص خمیر مرغ

در پی حساسیتهای ابراز شده از سوی صنعتگران، در خصوص تولید و مصرف خمیر مرغ در سمینار برگزار شده در اداره استاندارد، کمیته کیفیت صنایع غذائی استان (نمایندگان اداره استاندارد، اداره نظارت بر مواد غذائی، اداره کل دامپزشکی، انجمن غذائی و داروئی مازندران، انجمن مهندسی کیفیت) تصمیم به پیگیری و  برگزاری جلساتی در این خصوص گرفت. بر همین اساس کمیته دوبار تشکیل جلسه داد. جلسه اول مورخ 20/5/89 در محل انجمن صنایع همگن غذائی و داروئی مازندران برگزار گردید. در این جلسه علاوه بر حضور اعضای اصلی کمیته 3 نفر از مدیران تولید کنندگان فراورده های گوشتی در این جلسه حضور داشتند. با بررسی نظرات حاضرین در جلسه مقرر شد در جلسه دیگر بند بند ضوابط ارائه شده از سوی اداره نظارت مورد بررسی قرار گیرد و همچنین نظرات بخش خصوصی نیز در این خصوص از آنها دریافت گردد و در جلسه بعد مطرح شود.

جلسه دوم مورخ 26/5/89 در دفتر انجمن برگزار گردید. در این جلسه طبق برنامه ابتدا نظرات جمع آوری شده از بخش خصوصی مورد بررسی قرارگرفت. سپس  بند بند ضوابط قرائت گردید و حاضرین جلسه نظرات خود را در مورد آن اعمال کردند . در نتیجه قرار شد اجماع فکری حاضرین به صورت پیشنهاد در خصوص اصلاح ضوابط مذکور توسط اداره نظارت بر مواد غذائی به مرکز انعکاس یابد. همچنن مقرر گردید جلسه ای مابین  نمایندگان بخش صنعت و نمایندگان اداره نظارت، به دعوت اداره نظارت بر مواد غذائی و در محل همان سازمان بر گزار گردد.

خبر4- نشست نمایندگان دوانجمن صنایع همگن غذائی و داروئی مازندران و انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای استان با تعدادی از تولید گنندگان فرآورده ای گوشتی

پیرو دوجلسه برگزار شده کمیته کیفیت صنعت غذای استان و نتیجه جلسه دوم کمیته، نمایندگان دوانجمن صنایع همگن غذائی و داروئی مازندران و انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای استان با تعدادی از تولید کنندگان فرآورده ای گوشتی(شرکتهای فاخته، گوشتی رامسر، گوشتی غزال، جونیکا آمل، همبرگر اروئی، کشتارگاه سپیدان و بریان گوشت) طی نشستی در کارخانه گوشتی فاخته مورخ 31/5/89 به بحث و بررسی نتایج حاصله در جلسات کمیته کیفیت صنایع غذائی استان پرداختند.

 

در این نشست نیز علاوه بر دریافت نظرات حاضرین مجددا بند بند ضوابط ارائه شده توسط اداره نظارت بر مواد غذائی قرائت شد و حاضرین بعنوان بخشی از صنعت فرآورده های گوشتی مازندران به اتحاد نظر در خصوص اصلاح این ضوابط رسیدند. 

 

خبر5- اولین جلسه کمیته کیفیت در خصوص شیر مدارس در سال 89 برگزارشد.

با توجه به نزدیکی بازگشائی مدارس و بحث تولید و تامین شیر مدارس کمیته کیفیت صنایع غذائی استان همچون سال گذشته در خصوص برنامه ریزی و کنترل تولید شیر با کیفیت برای مدارس تشکیل جلسه داد. در این جلسه علاوه بر اعضای اصلی نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش استان و تعاونی تولید کنندگان فرآوردهای لبنی استان نیز حضور داشتند. در ابتدا مروری بر برنامه های سال گذشته شیر مدارس صورت گرفت سپس حاضرین نظرات خود را در این خصوص ارائه کردند. در پایان مقرر گردید امسال نیز واحدهای تولید کننده شیر مدارس مورد طبقه بندی قرار گیرند. همچنین کمیته ای متشکل از نمایندگان اداره استاندارد،اداره نظارت، دامپزشکی، آموزش پرورش، انجمن همگن غذائی مازندران، انجمن مهندسی کیفیت صنعت غذای مازندران،  تعاونی لبنیات استان به نام کمیته کیفیت شیر مدارس تشکیل گردد و این کمیته به عنوان هسته اجرایی کنترل کیفیت شیر مدارس با دبیری انجمن صنایع همگن غذایی، به اداره کل آموزش و پرورش و کمیته تامین شیر مدارس استان معرفی گردد و نام و مسئولیت این کمیته در فرم قرارداد شیر مدارس قید شود.

خبر6- انجمن مشاور اداره استاندارد در کمیته علائم

همچون گذشته انجمن صنایع همگن غذائی و داروئی مازندران بعنوان یکی از مشاوران اداره استاندارد در خصوص اعطای کمیته علائم به فعالیت خود ادامه می دهد. پس از بازدید نماینده انجمن از5 شرکت لبنی یگانه، شادان، لبنی خزر شیر، دریا خوراک، دانی شاد نظرات مشاوره ای خود را به اداره استاندارد اعلام نمود. در جلسه کمیته علائم استاندارد نیز به محصولات مورد تقاضای 5 شرکت مذکور نشان استاندارد اعطا گردید.

خبر 7- عضویت انجمن در کنسرسیوم صادراتی  استان مازندران

با توجه به درخواست اتحادیه صادرکنندگان استان مازندران در خصوص تشکیل کنسرسیوم صادراتی استان به جهت استفاده از نظرات جمعی  و رشد صادرات استان آقای احمد محمد نیا مدیر عامل شرکت رعد دماوند که یکی از واحدهای فعال در امر صادرات و عضو انجمن می باشد بعنوان نماینده انجمن صنایع همگن غذائی و داروئی مازندران معرفی گردید.

خبر 8- حضور نماینده انجمن در اتاق راهنمایی و سرمایه گذاری اداره صنایع و معادن

دبیر انجمن بعنوان نماینده انجمن روزهای سه شنبه هر هفته در اتاق راهنمای مشاوره و سرمایه گذاری اداره صنایع و معادن حضور پیدا می کند. علاقه مندان و صنعتگران صنایع غذایی می توانند در صورت لزوم روزهای سه شنبه به اتاق مراجعه نمایند.

 

 

خبر9- حضور اعضای انجمن در نمایشگاه  اختصاصی جمهوری اسلامی ایران دربخش صنعت و معدن در شهر تاشکند ازبکستان

طی اعلام دعوت به همکاری اتحادیه صادرکنندگان استان مازندران به انجمن در خصوص اطلاع رسانی به واحدهای غذائی و داروئی و دعوت از آنها به حضور در نمایشگاه تاشکند، این امر توسط انجمن صورت گرفت . طی همکاری دو سازمان از شرکتهای صنایع غذائی مازندران شرکتهای پرسفید، شادکام مازندران، کشت و صنعت شمال، بسته بندی جمع، نیک بسته جهت حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند. لازم به ذکر است این نمایشگاه در تاریخ 28/6/89 الی 1/7/89 در شهر تاشکند برگزار می گردد.

خبر10- حضور نماینده انجمن در جلسه برنامه ریزی همایش کشوری ایمنی مواد غذائی و آشامیدنی

همایش کشوری ایمن مواد غذایی و آشامیدنی توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تاریخ 20 و 21 مهرماه سال 89 در سالن مجتمع پیامبر اعظم این دانشگاه برگزار می گردد. بر همین اساس جلسه برنامه ریزی این همایش در تاریخ 17/5/89 برگزار گردید و از انجمن جهت حضور در این جلسه و همکاری در دو بخش نمایشگاه جانبی همایش و سمینار جانبی نشست صنعتگران مواد غذائی استان با مدیران دستگاه دولتی استان دعوت بعمل آمد. دبیر انجمن نیز بعنوان نماینده انجمن در این جلسه حضور پیدا کرد و اطلاعات جمع آوری شده در خصوص نمایشگاه جانبی و سمینار جانبی همایش را در اختیار مسئول همایش قرارداد.

 

برنامه های مهم شهریور ماه

·         تصمیم گیری در خصوص همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در خصوص همایش کشوری ایمنی مواد غذائی و آشامیدنی

·         برگزاری جلسات کمیته کیفیت استان(خمیر مرغ و شیر مدارس)

·         مشاوره به اداره کل آموزش و پرورش استان در خصوص تامین و کنترل کیفیت تغذیه مدارس

 

اطلاعات تماس با انجمن صنايع همگن غذايي و دارويي مازندران:

·         تلفن: 2232071-0151

·         فكس:2234256-0151

·         همراه دبير انجمن) روزبه اعتماد(: 9581862-0911

·         سايت: www.fda-mazan.com

·         پست الكترونيك: info@fda-mazand.com

 

 

رونوشت:

 

مسئول محترم روابط عمومی خانه صنعت و معدن استان مازندارن


 

print

فایل های پیوست شده
خبرنامه نظرات


 چاپ   
Copyright 2010 by www.FDA-MAZAND.com  -  Designed by Parmis IT Group